Zapowiedzi modowych trendów 2018 roku!

Współczesna moda zaskakuje i inspiruje. Czerpie ze sztuki, stawiając na niebanalne kombinacje kolorów, materiałów i wzorów. Moda to jednak nie tylko buty, ubrania i torebki, lecz także biżuteria, makijaż, a nawet kolorowe soczewki do oczu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w stylizacjach na rok 2018.

Gra pozorów, czyli kolorowe soczewki do oczu

Zapowiedzi modowych trendów na rok 2018 to przede wszystkich całe bogactwo kolorów i ich nietypowych połączeń. Zaskakujące są nie tylko same barwy, lecz także sposób ich wykorzystania. Nie chodzi już tylko o zabawę kolorami przy wyborze elementów naszej garderoby, lecz także innych akcesoriów. Modele na wybiegach coraz częściej mają fioletowe, białe, zielone lub intensywnie błękitne oczy. Uzyskanie tego efektu umożliwiają kolorowe soczewki do oczu. W 2018 roku kolor oczu to już nie tylko dzieło natury, lecz również element outfitu! Bawmy się nim, dopasowujmy do ubrań i dodatków. Podkreślajmy je odpowiednim makijażem.

Mieszamy style!

Moda zdecydowanie kończy z klasycznymi konwencjami. W coraz większym stopniu zachęca do przełamywania stereotypów, do zabawy nimi. Modowi blogerzy łączą wieczorowe kreacje ze sportowymi butami, malują jedno oko na różowo, a drugie na niebiesko. Korzystają z elementów pop kultury i sztuki designu. Granice mody i sztuki zacierają się, dając nam większą swobodę w wyborze stylu, a raczej w ich mieszaniu. Stawiajmy na kreatywność i sprzeczność elementów stylizacji. Bawmy się normami obyczajowymi i klasycznymi zasadami dobrego stylu. Pamiętajmy jednak, aby dopasować nasze stylizacje do okazji i powagi chwili.

Unisex

Zapowiedzi modowe na rok 2018 to także coraz intensywniejsze zacieranie granic między płciami. Dowolność stylu dotyczy więc również tego, co noszą kobiety, a co mężczyźni. Androgyniczność zdecydowanie wkroczyła do mody, pozwalając kobietom na noszenie męskich elementów garderoby, mężczyzn zaś prowokuje do korzystania z tego, co zwyczajowo przypisywane było modzie kobiecej. Projektanci zachęcają do noszenia męskich toreb, spodni w kolorze różowym, różnobarwnych skarpetek, wzorzystych szali, biżuterii, a nawet męskich spódnic. Moda kobieca obfita jest w niebanalne garnitury, krawaty, muszki i mokasyny. W roku 2018 łączymy klasykę z nowoczesnością, elegancję z miejskim luzem, a powagę z humorem. Nie boimy się śmiałych i przesadzonych dodatków, które wcale nie sprawiają, że wyglądamy śmiesznie, a wprost przeciwnie: wyśmiewają stereotypy.

Sztuka i moda nigdy nie były sobie tak bliskie jak współcześnie. Wpływają na nasz światopogląd oraz wygląd, zachęcając do społecznego dialogu i większego dystansu do siebie oraz świata. Bawmy się tym, pamiętając jednak, że powinniśmy przede wszystkim podążać za tym, co nam się podoba i spełnia nasze indywidualne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.