Wyposażenie łazienki w niewielkim metrażu – czy to możliwe?

Niewielka łazienka to duże wyzwanie dla każdego, komu marzy się zarówno funkcjonalna, jak i odpowiednio wyposażona przestrzeń sanitarna. W takiej sytuacji wyposażenie łazienki powinno być  bardzo skrupulatnie dobrane, abyś nie musiał rezygnować ze swoich wymarzonych detali. Przedstawiamy 4 kluczowe pomysły, które pomogą Ci to osiągnąć!

  1. Wyposażenie łazienki? Tylko niezbędne!

W pierwszej kolejności zaplanuj tylko te komponenty i urządzenia, które są niezbędne w łazience. Na wyposażenie łazienki musi składać się oczywiście wanna lub natrysk, umywalka i sedes. Tradycyjnie jednak, umieszcza się w niej także pralkę, szafki, czy też kosz na pranie. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie części drugorzędnych sprzętów do innego pomieszczenia?

Pralka z powodzeniem może stać np. w kuchni, co zresztą jest bardzo częstą praktyką. Kosz na bieliznę spróbuj ustawić chociażby w przedpokoju lub ukryć go w jakiejś szafce – wcale nie jest powiedziane, że musi stać w łazience. Zweryfikuj też, czy w łazience na pewno będziesz potrzebował wszystkich szafek: może ich zawartość bez większego problemu schowasz w innej części domu?

  1. Nie musisz rezygnować z wanny

Wanna jest stałą pokusą dla każdego, kto urządza łazienkę. W przypadku niewielkiej ilości miejsca trzeba jednak bardzo dokładnie zaplanować jej rozmieszczenie, by cała przestrzeń sanitarna nie straciła na funkcjonalności. Jeśli konwencjonalna, prostokątna wanna jest zbyt duża, z powodzeniem możesz wypróbować wannę asymetryczną, o niestandardowym kształcie i wymiarach.

Wanna asymetryczna może być np. półokrągłą wanną narożnikową, może być też w jednej części zwężona. Umożliwi Ci to lepsze zagospodarowanie miejsca na sedes, umywalkę, czy na dodatkowe wyposażenie łazienki. Jeśli więc zależy Ci na wannie, szukaj niestandardowych rozwiązań – może okazać się, że zajmie ona mniej miejsca, niż pierwotnie przypuszczałeś.

  1. Szafki? Myśl także niekonwencjonalnie!

Aby jak najbardziej zoptymalizować miejsce w łazience, staraj się zagospodarować każdy wolny fragment przestrzeni. Możesz np. zrezygnować z szafek wolnostojących, a wybrać takie sprzęty sanitarne, w których szafki będą już wbudowane. Szafka może np. znajdować się w dolnej części zlewu, możesz postawić też szafkę lustrzaną.

Rewelacyjnym, nowoczesnym pomysłem jest również umieszczanie schowków w wannie. Schowek może być przewidziany zarówno w bocznej, jak i w dolnej części wanny. Takie rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić dużą szafkę łazienkową, pozwalając Ci np. na zorganizowanie miejsca dla pralki.

  1. Kabina prysznicowa? Wybierz bez brodzika!

Rewelacyjnie sprawdzają się kabiny prysznicowe pozbawione brodzika. Przy takim rozwiązaniu, przestrzeń prysznicowa może być tylko z jednej strony oddzielona parawanem, pozostawiając Ci np. dużo miejsca na wygodną umywalkę czy szereg półek wiszących.

Ponadto, rezygnacja z brodzika realnie zmniejsza niezbędną dla natrysku przestrzeń, w żaden sposób nie ograniczając Twojej swobody w kąpieli. Zapewnia to wygodę i komfort, idealnie sprawdzając się także w przypadku niewielkiej łazienki.

Mała łazienka może być wygodna!

Twoja toaleta, nawet jeśli jest niewielkich rozmiarów, wciąż może być rewelacyjnie zagospodarowana. Wyposażenie łazienki musi jednak być dobierane z głową i z pomysłem, aby cała przestrzeń sanitarna zachowała pełnię swoich walorów. Jednak mnogość dostępnych rozwiązań sprawia, że przy odrobinie wysiłku będziesz w stanie z łatwością stworzyć coś niezwykłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.