Wymiana waluty na wakacje – jak najlepiej to zrobić?

Zanim udasz się na zaplanowany wypoczynek za granicami polski, powinieneś zadbać o to aby mieć odpowiednią ilość waluty która będzie ci potrzebna. Do wyboru mamy właściwie trzy opcje a mianowicie: Wymianę waluty w stacjonarnym kantorze, e-kantorze, bądź po prostu w banku.

 

Jak podają różne źródła około 80 procent ludzi wymienia pieniądze w e-kantorach oraz stacjonarnych kantorach, a zaledwie 20 procent osób udaję się w tym celu do banku. Ostatnimi czasy coraz większa grupa osób decyduję się na wymianę w zyskujących popularność e-kantorach.

Powody?

Oszczędność pieniędzy oraz czasu.

 

Świadomość niższych marż stosowanych przez takie witryny jest wśród Polaków coraz większa. Zresztą na serwisach oferujących takie usługi są dostępne kalkulatory korzyści porównujące kursy  wybranego przez klientów banku a kursem oferowanym przez e-kantor. W ten sposób klienci sami mogą w łatwy sposób zauważyć jakie mogą odnieść korzyści. Na pewno istotną sprawą którą kierują się klienci przy wyborze takiego serwisu jest jego dostępność, bezpieczeństwo, wysokość oferowanych kursów oraz szybkość świadczonej usługi.

Do 2009 roku Polacy mieli możliwość wymiany waluty jedynie w bankach oraz stacjonarnych kantorach. Właśnie w tym roku na rynku pojawiły się e-kantory i od tego czasu odnotowują ciągły wzrost popularności. Żeby mieć możliwość wymiany waluty on-line musisz zarejestrować się w wybranym serwisie oraz posiadać dwa konta w banku, jedno złotówkowe a drugie walutowe. Cały proces jak dokonać takiej wymiany jest w bardzo przejrzysty sposób (np. w postaci filmu) opisany na serwisach świadczących te usługi.

 

Tak więc podsumowując korzystając z e-kantorów zaoszczędzisz czas związany z dojazdem do stacjonarnej placówki oraz związane z tym koszty. Są równie bezpieczne jak banki ponieważ korzystają z podobnych zabezpieczeń. Ponieważ e-kantory stosują niższy spread, wymiana w nim waluty jest tańsza od tej samej czynności w banku czy kantorze stacjonarnym nawet do kilku procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.