Trudna decyzja o wyborze kurtki na zimę

Trudno jest podjąć decyzję w sprawie zakupu kurtki na zimę, a zwłaszcza jeśli chodzi o damskie kurtki zimowe. Na rynku jest dostępna szeroka gama fasonów, kolorów oraz firm produkujących damskie kurtki zimowe.

Dostępne są kurtki takich firm jak:

  • BODYFLIRT
  • RAINBOW
  • UMBRO
  • ADIDAS
  • NIKE

oraz wiele innych znanych i mniej znanych firm produkujących tego rodzaju kurtki.

 

Zimowa kurtka damskaDlatego też w sklepach znajdziemy  kurtki dla klientek bardziej wymagających  i z bardziej zasobnym portfelem, jak i dla mniej wymagających oraz z mniej zasobnym portfelem.

Jeśli chodzi o fasony, to także dostępnych jest ich naprawdę wiele. Najbardziej popularnym fasonem sezonu zima 2017/18 są chyba BOMBERKI. Ten fason zatuszuje nam za duży brzuszek i niedoskonałości bioder.

 

Drugą w kolejności  są PARKI, których nieodłącznym elementem jest futrzany kaptur i ciepłe wypełnienie. Wskazana dla osób które nienawidzą nosić czapek. Kaptur uchroni nas przed deszczem i chłodem.

 

Następne będą ANORAKI, ciepłe pikowane kurtki sportowe również z kapturem.

Kolejne kurtki to BUDRYSÓWKI o prostym kroju z długością za biodra również z kapturem.

 

Dla pań szczupłych i wysokich poleca się Peleryny z szerokimi rękawami.

Natomiast jeśli chodzi o kolorystykę, to również jest dostępna na rynku szeroka gama kolorów. Począwszy od klasycznych po naprawdę wyszukane kolory. Jednak najbardziej modnym w tym sezonie, jeśli chodzi o damskie kurtki zimowe jest kolor granatowy.

 

Jednak jeśli chcemy by kurtka służyła nam przez kilka sezonów, warto wybrać tę o klasycznym kroju jak i kolorze. Wówczas możemy być pewne że za sezon lub dwa nie wyjdzie ten fason z mody.  A wiadomo że porządna kurtka na zimę to nie jest tani wydatek. Czasem lepiej raz wydać trochę więcej, by potem przez kilka sezonów cieszyć się z udanego zakupu.

 

Na co jeszcze należy zwracać uwagę gdy kupujemy kurtki na zimę?

Długość

  • warto wybrać długość za pośladki, by nas chroniła w mroźne dni

Kołnierz lub stójkę

  • by były na tyle duże by ochroniły naszą szyję i dały jej ciepło.

Kaptur

  • też jest bardzo ważny zwłaszcza jeśli nie lubimy czapek. Uchronią nas przed wiatrem i mrozem.

Ściągacze

  • zwłaszcza przy mankietach, zatrzymują wiatr, deszcz i śnieg.

Szwy

  • są one zbyt ważne by nie zwrócić na to uwagi. Szew nie może odstawać od materiału i jeśli . widać ślady prucia się szwu, to jest oznaką złej jakości tego wyrobu.

 

Bardzo ważnym elementem  przy wyborze kurtek zimowych jest ich wypełnienie, sprawia ono że kurtka jest ciepła.

Najbardziej popularnym wypełnieniem kurtek zimowym jest POLIESTER. Jest on najtańszym wypełnieniem, lecz jeśli chodzi do chodzenia nie najpraktyczniejszym. Czego powodem jest nieprzepuszczalność powietrza. Nasza skóra nie może normalnie oddychać i dlatego często w kurtkach z tym wypełnieniem się pocimy.

 

Jeśli natomiast chodzi o PUCH I PIERZE, to ta wersja jest najodpowiedniejsza dla naszej skóry, gdyż pozwala jej normalnie oddychać. Takie wypełnienie jest też dużo cieplejsze. Minusem tego wypełnienia kurtek zimowych jest jego cena. Jest ono dużo droższe od wypełnienia z poliestru, gdyż jest naturalne. Może mieć też specyficzny zapach i właściwości uczulające, czyli nie są wskazane dla alergików.

 

Niezwykle ważnym elementem w takich kurtach jest też podszewka. Powinna być odpowiedniej grubości i najlepiej jak najbardziej naturalna. Ważne również jest by była dopasowana kolorystycznie do wierzchniej tkaniny.

 

Mając tyle danych można się chyba już wybrać na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.