Nowoczesne technologie w drukarnii

Rozwój nauki przenosi się na każdą dziedzinę życia: technikę, informatykę, nauki ścisłe. Nowe technologie wdrażane są w celu ułatwienia życia człowieka, niekiedy dla jego wygody, a niekiedy po to, aby unowocześnić coś, co już działa, ale jest niewłaściwie wyeksponowane. Drukarnia to miejsce, do którego nowoczesna technologia wkracza wraz z pojawianiem się pierwszych nowinek technicznych na światowym rynku. Drukarnia wielkoformatowa pokazuje, że każdy druk może mieć indywidualnie dobraną wielkość do właściwego wyeksponowania obrazu zachowując przy tym wysoką jakość obrazu.

Druk wielkoformatowyCo to jest druk wielkoformatowy?
Zaletami druku wielkoformatowego jest przede wszystkim możliwość wykonania nadruku na dużej powierzchni. Najczęściej dla uzyskania takiego efektu niezbędnym jest zastosowanie materiału banerowego, papieru lub folii. Tylko te materiały pozwalają na stworzenie lateksowego lub solwentowego druku cyfrowego. Najczęściej druk wielkoformatowy wykorzystuje się w tworzeniu banerów reklamowych umieszczanych na budynkach, tablicach; jako dużego rozmiaru plakaty reklamujące daną firmę lub produkt; w produkcji potykaczy, stojaków, roll-upów. Drukarnia wielkoformatowa stawia na jakość i zadowolenie klientów, dlatego do każdego klienta podchodzi się w sposób indywidualny. Wydruk jest dostosowanych do wymogów nie tylko klienta, ale też warunków panującym w miejscu, gdzie druk ma zostać wykorzystany. Bardzo duże nadruki np. te używane, jako reklamy umieszczane na budynkach wymagają specjalnego podejścia do nadruku oraz sposoby jego wykonania.

Profesjonalne drukarkiRodzaje nadruków wielkoformatowych
Drukarnie wykorzystują przeważnie dwa sposoby wykonywania wielkoformatowych nadruków: druk solwentowy i druk lateksowy. Pierwszy z nich wynika z zastosowania plotera atramentowego działającego z wykorzystaniem atramentów solwentowych. Dzięki temu druk doskonale sprawdza się z podłożami z zawartością PCV, które nie współgrają z atramentami wodnymi ( po prostu z nich spływają). Ponad to druk solwentowy jest odporny na działanie promieni słonecznych zachowując swoją trwałość (barwę kolorów, wyrazistość obrazu). Poza tym dla utrzymania jakości nadruku nie wymaga on laminowania.
Druk lateksowy jest stosowany na materiałach tanich, w których do ich wytworzenia użyto lateks. Jego cechy charakterystyczne są zbliżone do zalet druku pigmentowego. Jest wysoce odporny na promienie ultrafioletowe oraz inne czynniki atmosferyczne. Posiada znacznie szersza gamę zastosowań, aniżeli druk solwentowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.