Kredyt, karta kredytowa, debet – jak sfinansować wydatki?

Zepsuta pralka, konieczność remontu auta, nieoczekiwana choroba? Jeśli brakuje ci gotówki, niespodziewane wydatki możesz sfinansować na wiele sposobów. Dostępne produkty bankowe to na przykład: kredyty gotówkowe, pożyczka z karty, linia kredytowa na rachunku rozliczeniowym.

Przed finalnym wyborem formy finansowania warto dobrze rozważyć wszystkie za
i przeciw, by zdecydować się na najkorzystniejsze i najtańsze rozwiązanie. Dobrze dopasowany kredyt powinien być dopasowany do twoich potrzeb. Inne produkt bankowy pomoże ci sfinansować większe wydatki, a inny zapewni szybką i bezodsetkową, krótkoterminową pożyczkę.

Kredyt gotówkowy – jeśli masz duże wydatki

Kredyty gotówkowe są dobrym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy potrzebują sporej kwoty. Zazwyczaj możliwe jest uzyskanie dodatkowych środków wysokości nawet do ponad 100 tysięcy złotych oraz rozłożenie spłaty na kilka lat. Bank nie pyta także o cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze, a decyzję o przyznaniu pożyczki podejmuje najczęściej już w ciągu 24 godzin. Kredyty gotówkowe możesz ubezpieczyć na wypadek utraty pracy, utraty zdolności do pracy czy też niemożności spłacania długu w wyniku śmierci. Zazwyczaj banki oferują różne pakiety ubezpieczeń, które – w zależności od banku- mogą wpływać na cenę samej pożyczki (podnosić ją lub obniżać).

Linia kredytu odnawialnego – jeśli brakuje ci małej kwoty

Kredyt odnawialny to nic innego, niż możliwość zrobienia debetu na koncie osobistym. To bardzo prosty sposób na bezproblemowe uzyskanie nowych środków na niespodziewane wydatki. W momencie, gdy brakuje ci niewielkiej kwoty a jesteś jednocześnie pewien, że twoje konto osobiste będzie w niedługim czasie zasilone o nowe środki (na przykład comiesięczne wynagrodzenie), dodatkowe pieniądze możesz po prostu wypłacić z bankomatu lub też skorzystać z nich robiąc przelew czy też płacąc kartą debetową. Pożyczka zostanie automatycznie spłacona, gdy nowe środki wpłyną na twoje konto. W przypadku tego rodzaju pożyczki nie są wymagane żadne poręczenia ani zabezpieczenia. Taki kredyt będzie odnawiał się co miesiąc po spłacie poprzedniego zobowiązania.

Pożyczka z karty kredytowej

Alternatywą dla debetu na koncie może być pożyczka z karty kredytowej. Taka forma finansowania może działać na wiele sposobów, na przykład niektóre banki oferują możliwość wykonania z jej pomocą przelewu gotówkowego na dowolne konto bankowe. Możesz sam ustalić wysokość przelewu oraz ilość rat. Pożyczenie pieniędzy z karty może też odbyć się poprzez zwyczajne zapłacenie kartą. Oprocentowanie często wynosi 0%, gdy klient spełni określone warunki. Zazwyczaj należy do nich spłata zobowiązania w terminie do kilkudziesięciu dni. Pamiętaj jednak, że z karty należy korzystać z głową. Może się bowiem okazać, że nie spełniając warunków określonych przez bank, dodatkowe środki uzyskasz o wiele drożej, niż korzystając z kredytu gotówkowego. Pożyczka z karty to zatem rozwiązanie dla zdyscyplinowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.