Konto bankowe szyte na miarę Twoich potrzeb

85% Polaków posiada przynajmniej jedno konto w banku. Najczęściej jest to konto osobiste ROR, czyli prosty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Konta służą nam do lokowania środków pochodzących z wynagrodzenia za pracę. Z poziomu platformy internetowej dokonujemy również płatności – okazuje się, że 75% rachunków za media jest opłacanych właśnie przelewem. Poznajmy więc konta, które najczęściej wybierają Polacy.

 

Stanowisko banków

Konta bankowe to jeden z najbardziej popularnych produktów banków. Co ciekawe, same instytucje oferują dzisiaj swoim klientom konta szyte na miarę. Oznacza to, że potencjalny klient może wybrać taką propozycję, która będzie w pełni odpowiadać jego oczekiwaniom.

 

Banki potwierdzają, że coraz rzadziej zarabiają na kontach bankowych. Przeważnie są one dzisiaj darmowe. Nie przeszkadza to jednak w konstruowaniu nowych, jeszcze lepszych ofert. Konta bankowe są dzisiaj swoistym wabikiem. Mają zwrócić uwagę klientów na inne produkty. Okazuje się, że klienci poszczególnych banków wykazują dużą lojalność – posiadając jakiś produkt w jednym, najczęściej zwrócą się również do niego w razie potrzeby nabycia kolejnego.

 

Dobre konto bankoweNa czym zależy klientom?

Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Najczęściej klienci liczą na całkowity brak opłat, jakie wiązałyby się z posiadaniem rachunku. Indywidualne konto ma być więc otwierane i prowadzone całkiem za darmo. Bezpłatne mają być również wypłaty gotówki z bankomatów oraz realizowane przelewy online.

 

Bankowość internetowa to kolejny atut i najczęściej wymieniana opcja, jakiej żądają Polacy. Dzięki dostępowi do swojego konta w sieci można realizować przelewy i zarządzać swoimi finansami. Konto online to wygoda i komfort, bo klient nie musi już oczekiwać w długich kolejkach w oddziale, by wykonać jakąkolwiek operację.

 

Dodatkowe bonusy

Coraz więcej osób zwraca też uwagę na dodatkowe bonusy. Jedni chcą zarabiać na koncie i wybierają takie rachunki, do których banki dodają atrakcyjną premię albo nagrody rzeczowe. Inni zwracają uwagę na fachową obsługę klienta.

 

Często też zwracamy uwagę na możliwości, jakie daje nam indywidualne konto. Z poziomu konta online można nierzadko również inwestować swoje środki, na przykład zakładając lokaty. Można także zaciągać kredyty albo kontaktować się z konsultantami banku.

 

Jak wybrać konto szyte na miarę Twoich potrzeb?

Na pewno nie należy kierować się reklamami ani sugestiami znajomych, którzy polecają nam otwarcie konta, jakim sami dysponują. Każdy z nas może mieć inne potrzeby. Na pewno warto przeglądać rankingi, jakie publikowane są przez same banki przynajmniej raz w miesiącu.

 

Ciekawostką jest fakt, że najwięcej Polaków udaje się po nowe konto do banku, w którym posiada już jakiś produkt. Okazuje się, że jest to błąd, bo lojalność klienta nie zawsze jest doceniana i sowicie wynagradzana. Dobrze jest więc poznać propozycje innych instytucji. Pamiętajmy też, że zawsze można przenieść konto do banku, który oferuje znacznie korzystniejszą ofertę. Nowy bank pomaga nawet przejść przez całą procedurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.