Jak zadbać o wzrok i zachować ładny wygląd?

Dla wielu osób noszenie okularów to uciążliwy obowiązek. Niektórym z nas wydaje się, że mogą niekorzystnie wpływać na nasz wygląd. Aby tego uniknąć i jednocześnie zadbać o wzrok, powinniśmy dokonać świadomego wyboru, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Ważne jest to, żeby dostosować oprawki okularów do naszej urody. Warto też zastanowić się nad alternatywą, jaką są soczewki kontaktowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktoweDecyduje się na nie coraz więcej osób. Soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie, które wpływa na komfort naszych oczu, jednocześnie nie zmieniając naszego wyglądu. Przydają się szczególnie osobom aktywnym, uprawiającym sport, żyjącym w ciągłym biegu lub osobom zapominalskim. Ze spokojem możemy nurkować, jeździć konno, biegać, jeździć na nartach lub uprawiać sztuki walki. Nie musimy obawiać się o to, że je zgubimy, zniszczymy lub o to, że niepostrzeżenie zsuną się z oczu podczas aktywności fizycznej. Soczewki są odporne na warunki atmosferyczne, a więc unikniemy uciążliwego efektu zaparowanych szkieł. Nie ograniczają pola widzenia, ani nie odbijają światła, co zdecydowanie wpływa na nasz komfort. Wydawać by się mogło, że wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak możemy ominąć ten problem wybierając soczewki jednodniowe. Ciekawą alternatywą są soczewki kolorowe, dzięki którym możemy uzyskać wymarzony kolor oczu.

Jak wybrać oprawki do okularów?

Wybór okularów korekcyjnychPowinny być dopasowane do naszej urody, ale muszą też zapewniać nam odpowiedni komfort użytkowania. Ważne są zarówno walory estetyczne, jak i parametry techniczne.

  • Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić jak okulary będą wyglądać na nas. Inaczej prezentują się na półce, a inaczej na konkretnej osobie. Weźmy pod uwagę kolor naszych włosów, oczu, a także kształt głowy i kontur twarzy.
  • Przed wyborem powinniśmy uwzględnić ich przeznaczenie. Istotne jest to, czy będziemy je nosić codziennie, czy jedynie podczas pracy i czytania. Znaczenie ma także nasz zawód, rozmiar głowy, a nawet wiek.
  • Oprawki okularów powinny być spójne z naszym gustem. Będziemy z nich korzystać przez lata, dlatego powinny nam się podobać.
  • Nie kierujmy się promocyjnymi cenami i okresem gwarancji, a jakością i trwałością wykonania.
  • Decydującym czynnikiem powinno być to, jak czujemy się w danym modelu. Oprawki nie mogą nas uwierać, ani odstawać od powierzchni głowy. Mamy czuć się w nich dobrze i komfortowo, a przede wszystkim dobrze widzieć.

Niezależnie od tego czy wybierzemy soczewki kontaktowe czy okulary, musimy pamiętać, że decyzja ta wpłynie na komfort naszego widzenia, zdrowie naszych oczu, a także naszą koncentrację, jakość pracy oraz samopoczucie. Jakość produktu powinna być priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.