Inwestycje na dobry start w dorosłe życie dziecka

Polacy mają już świadomość oszczędzania. Wreszcie też stać nas na to, by każdego miesiąca generować nadwyżki pieniędzy, które mogą podlegać pomnażaniu. Nie odkładamy już do domowej skarbonki, ale wybieramy raczej profesjonalne instrumenty, dzięki którym na oszczędnościach udaje się dodatkowo zarabiać. Większość Polaków oszczędza z myślą o swoich dzieciach, chcemy zapewnić im dobry start w dorosłe życie. Na ten cel mamy kilkanaście lat, więc dobrze jest wybierać narzędzia inwestycyjne, które pozwalają generować zysk w długim okresie. Jakie formy wybieramy najczęściej? Sprawdźcie już teraz.

Lokata długoterminowa

Polacy nadal stawiają na instrumenty inwestycyjne, które są w pełni bezpieczne i gwarantują zysk bez żadnego ryzyka. Wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie. Na czym polega inwestowanie w lokatę? Może to zrobić każdy, bo taka forma możliwości na ubezpieczenie dzieci na przyszłość jest prosta w prowadzeniu. Polega na „zamrożeniu” określonej kwoty na pewien czas, za co bank wynagradza odsetkami. To właśnie one są zarobkiem dla inwestora. Opłaca się inwestować duże kwoty i w długim okresie.

 

Fundusz powierniczy

Miesięczne składki na fundusz powierniczy to kolejna opcja, z której mogą korzystać rodzice myślący o przyszłości swoich dzieci. Fundusz gwarantuje nie tylko oszczędzanie i pomnażanie lokowanych środków poprzez oferowanie dodatkowych premii finansowych, ale także dodatkowe ubezpieczenie dzieci i rodziców. To świetna opcja, która gwarantuje otrzymanie zbieranych przez lata środków bez względu na okoliczności. Dodatkowe ubezpieczenie dzieci i rodziców na wypadek choroby bądź śmierci daje taką pewność.

 

Warto też podkreślić, że fundusz powierniczy daje szansę uzbierania przez lata sporych oszczędności. Pieniądze wypłacane są dziecku po ukończeniu przez nie pełnoletności albo dopiero 25 lat. Środki te nie podlegają opodatkowaniu, dzięki czemu latorośl może cieszyć się o 19% wyższą sumą.

 

Konto oszczędnościowe

Na dodatkowe zyski mogą liczyć też rodzice, którzy specjalnie z myślą o przyszłości swojego dziecka założą konto oszczędnościowe i co miesiąc będą na nim lokować konkretną sumę pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że takie rachunki mogą być obarczone dodatkowymi opłatami, przez co inwestowanie może nie być tak opłacalne. Oprocentowanie kont oszczędnościowych również nie jest dzisiaj zbyt zadowalające, a banki stawiają inwestorom pewne ograniczenia.

 

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że inwestowanie w dobry start w dorosłe życie dziecka to świetny pomysł. Na ten cel warto przeznaczać środki, których wysokość nie zaburza codziennej stabilności finansowej. Nawet niewielkie kwoty uzbierają się przecież w pokaźną sumę. Takie ubezpieczenie dzieci na przyszłość pomoże im łatwiej wkroczyć w dorosłość. Kilkadziesiąt tysięcy złotych przyda się na studia, wynajem mieszkania, wesele, pierwszy samochód czy wkład własny do kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.